Loading
łóżeczko dostawne - colorhills.pl

Łóżeczko dostawne dla dzieci – jakie wybrać i kupić?

Wybór odpowiedniego łóżeczka dostawnego może stanowić problem. I to wcale nie błahy. W końcu wybrane łóżeczko posłuży nam i dziecku przez dłuższy czas. Ważne, więc jest, aby było ono wygodne i dostosowane do potrzeb naszych, jak i maluszka.

Czym jest niemowlęce łóżeczko dostawne? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać to najlepsze i odpowiednie dla naszego niemowlaka?

Odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych dotyczących łóżeczek dostawnych znajdziecie w dalszej części tekstu.

Łóżeczko dostawne – co to właściwie jest?

Łóżeczko dostawne to jeden z dostępnych na rynku rodzajów łóżeczek dziecięcych dedykowanych głównie niemowlętom.

Z pośród wielu innych typów wyróżnia je fakt, że łóżeczko tego typu możemy dostawić do normalnego, standardowego łóżka rodziców. Dzięki temu możemy mieć niemowlę zawsze na oku, a w przypadku nakarmienia nie musimy nawet się podnosić, a co za tym idzie, nie rozbudzimy dziecka, a także nas samych, czyli rodziców.

Wiele łóżeczek dostawnych posiada dla ułatwienia w przemieszczaniu ich kółka, które po dostawieniu łóżeczka można bez trudu zablokować i w ten sposób unieruchomić łóżeczko.

łóżeczko dostawne - colorhills.pl
Czy łóżeczko dostawne posiada jakieś wady? Poznaj wady i zalety łóżeczek dostawnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dostawne

Wybierając łóżeczko dostawne powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

  • wymiary łóżeczka dostawnego – łóżeczka tego typu są zazwyczaj dość małe i należy je wymienić na większe jeszcze zanim dziecko skończy pierwszy rok życia, dlatego jeśli chcemy, aby łóżeczko posłużyło dłużej wybierzmy łóżeczko dostawne o nieco większych wymiarach,
  • materacyk – zazwyczaj nie jest on załączany do łóżeczek, można rzec, że materac jako dodatek to rzadkość, jeśli więc przyjdzie nam dokonać zakupu materacyka oddzielnie zdecydujmy się na materac kokosowy, lateksowy, zawierający matę lnianą,
  • materiał z jakiego zrobiono łóżeczko – łóżeczka dostawne mogą być wykonane z drewna lub materiału ze stelażem aluminiowym,
  • szczeble lub siateczka – siateczka powinna być drobna i mocna, a jednocześnie umożliwić dopływ świeżego powietrza do malca, w przypadku szczebelków ważny jest ich rozstaw, który powinien wynosić od 2,5 do maksymalnie 6 centymetrów, warto też zwrócić uwagę na możliwość wyjęcia szczebli, gdy dziecko podrośnie i będą one już zbędne,
  • wysokość łóżeczka – powinna być dostosowana do łóżka rodziców, ewentualnie powinna istnieć możliwość regulacji wysokości, najczęściej spotykany rodzaj regulowania wysokości łóżeczka to regulacja trzystopniowa,
  • bezpieczeństwo – dobre i bezpieczne dla naszego dziecka łóżeczko dostawne powinno być zgodne z normami bezpieczeństwa czego świadectwem będą odpowiednie atesty, o których producent informuje zazwyczaj na opakowaniu łóżeczka.

Przykład dobrej jakości łóżeczka dostawnego możecie znaleźć pod adresem internetowym chicco.pl. Przy okazji zobaczycie wygląd tego rodzaju łóżeczka oraz przekonacie się na własne oczy, że możliwe jest znalezienie łóżeczka spełniającego powyższe wymogi.

Ponadto, niektóre rodzaje łóżeczek dostawnych posiadają dodatkowe udogodnienia i akcesoria, jak na przykład przewijak czy baldachim chroniący zarówno przed światłem, jak i przed owadami.

Kiedy warto zdecydować się na zakup łóżeczka dostawnego dla dzieci?

Łóżeczko dostawne sprawdzi się idealnie w przypadku osób posiadających niewielkie mieszkanie, które nie są w stanie zmieścić w nim tradycyjnego łóżeczka. Ważnym aspektem dla wielu rodziców jest również bliskość dziecka oraz bezustanne czuwanie nad nim w nocy. Należy wspomnieć, że bliskość rodziców wpływa na dziecko uspokajająco i sprawia, że sen niemowlęcia jest głębszy.

Ponadto, łóżeczko dostawne stanowi istotną pomoc dla mam po ciężkich porodach. Częste wstawanie na każdy płacz dziecka z pewnością będzie dla nich dużym wysiłkiem. Łóżeczko tego typu przyda się również, gdy na nocne karmienie nie chcemy wybudzać zbytnio dziecka oraz nas samych.

Czy łóżeczko dostawne będzie dobre dla noworodka?

Łóżeczka dostawne mogą służyć dziecku od chwili jego narodzin. Upewnijmy się jednak, że wybrane przez nas łóżeczko jest odpowiednie dla noworodka. W tym celu zwróćmy uwagę na oznaczenie wiekowe obecne na łóżeczku. Jeśli takiego nie ma, kierujmy się minimalną lub maksymalną wagą dziecka mogące przebywać w łóżeczku.

łóżeczko dostawne - colorhills.pl
Ile kosztuje łóżeczko dostawne? Gdzie można je kupić?

Jakie są wady i zalety łóżeczek dostawnych?

Dość małe w porównaniu do standardowych łóżeczek wymiary sprawiają, że łóżeczko dostawne będzie trzeba wymienić na większe. Kiedy dokładnie to nastąpi zależy od tempa rozwoju naszego dziecka. Najczęściej ma to miejsce w okolicach 10 miesiąca życia niemowlęcia.

Do jednej z większych zalet łóżeczka dostawnego zaliczamy fakt, że zmieści się ono w dosłownie każdym mieszkaniu czy domu. Kolejnym istotnym atutem jest to, że dziecko przebywa blisko rodziców, śpi znacznie spokojniej oraz szybciej zasypia. Rodzice mają natomiast pewność, że ich dziecko jest bezpieczne

Jakie łóżeczko dostawne wybrać?

Łóżeczko dostawne musi spełniać określone normy bezpieczeństwa. Kolejnym koniecznym aspektem jest, aby było ono wygodne dla dziecka oraz dla rodziców, którym opiekę nad niemowlęciem bądź noworodkiem znacznie ułatwi opuszczana ścianka w łóżeczku czy załączony do niego przewijak.

Opinie

Wielu rodziców zachwala dokonany przez siebie wybór, jakim był zakup łóżeczka dostawnego. Równie dużo rodziców deklaruje w swoich wypowiedziach chęć zakupu takiego łóżeczka. Są wśród również osoby mające zostać rodzicami kolejny raz.

Producenci i ceny

Łóżeczka dostawne dla niemowląt produkują firmy takie jak Alexis, Alvi, Baby Mix, Caretero, Cbx, Chicco, CoTo Baby, Cybex, Fillikid, Geuther, Hauck, Jane, Joie, Kindereo, Kinderkraft, Klupś, Lionelo, Maxi-Cosi, Milly Mally, Roba, Schardt, Schnuggle, Tobi Babybay, Troll, Troll Nursery czy Vox. Ceny wahają się od około 160 złotych do około 2000 złotych i zależą one od rodzaju materiału z jakiego zostało wykonane łóżeczko oraz możliwych akcesoriów jakie zostały do niego dołączone.

Zobaczcie test i recenzję wybranego łóżeczka dostawnego:

Co sądzicie o łóżeczkach dostawnych? Czy Wasze dziecko korzystało z takiego?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *