Loading
Moskitiera do łóżeczka - colorhills.pl

Moskitiera do łóżeczka – baldachim czy uniwersalna? Jaką wybrać?

Moskitiera to łóżeczka to prosty sposób na to, aby zapewnić dziecku ochronę przed insektami i uciążliwymi ugryzieniami. Do wyboru mamy kilka rodzajów tego rodzaju siatek ochronnych na łóżeczka.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o moskitierach na łóżeczko, poznać ceny i producentów, a także zobaczyć na co należy zwracać uwagę w trakcie zakupu moskitiery do łóżeczka, to czytajcie dalej.

Czym jest moskitiera na łóżeczko?

Moskitiera to przedstawiając w jak najprostszy sposób, siateczka z bardzo drobnymi oczkami, która wykonana jest najczęściej z poliestru. Jej zadanie polega na blokowaniu drogi owadom, dzięki czemu dziecku nie będą groziły ugryzienia jakichkolwiek insektów.

Oprócz tego, moskitiera może stanowić również delikatną osłonę przed promieniami słonecznymi czy kurzem, który zamiast na skórze oraz ubrankach niemowlęcia, osiadał będzie na wspomnianej moskitierze, która nie sprawia żadnych problemów, aby ją wyprać.

Jakie są rodzaje moskitier na łóżeczka?

Moskitiera spotykana jest w dwóch swoich odmianach, jako moskitiera uniwersalna pasująca do większości łóżeczek oraz moskitiera 2w1 pełniąca również funkcję baldachimu. Jednocześnie, warto wspomnieć, że możemy natknąć się również na moskitiery dedykowane ściśle określonym rodzajom łóżeczek niemowlęcych.

Moskitiera do łóżeczka - colorhills.pl
Czym jest moskitiera do łóżeczka i jaką rolę pełni?

Moskitiera uniwersalna

Moskitiera uniwersalna znajduje zastosowanie w przypadku łóżeczek o standardowych wymiarach. Jako, że wiele łóżeczek niemowlęcych ma właśnie wymiary odpowiadające 60 cm x 60 cm x 120 cm, to właśnie w takich wymiarach można spotkać owe siateczki chroniące dziecko przed owadami.

Większość moskitier uniwersalnych posiada gumki, które pozwalają na dopasowanie się materiału do kształtu łóżeczka, przez co dokładnie one przylegają i nie dają możliwości dostania się owadom do środka łóżeczka, gdzie przebywa dziecko.

Moskitiery tego rodzaju używane są w przypadku łóżeczek dostawnych oraz standardowych i niektórych turystycznych.

Moskitiera – baldachim

Moskitierę tego typu najprościej można opisać jako baldachim wykonany z tego samego materiału, z którego robione są moskitiery uniwersalne. Jest to materiał poliestrowy o bardzo drobnych oczkach. Częściej jednak spotkamy baldachimy wykonane z szyfonu, które pełnią również rolę moskitier.

Tego typu moskitiera instalowana jest na specjalnym stelażu zaczepionym na łóżeczku bądź pod sufitem.

Jak wybrać dobrą moskitierę do łóżeczka niemowlęcego?

Rodzaj moskitier na jaki się zdecydujemy to nie jedyny godny zainteresowania aspekt w trakcie wybierania najlepszej i najbardziej odpowiedniej moskitiery na łóżeczko.

Warto zainteresować się również:

  • estetyką moskitiery – jest ważna kwestia dla większości rodziców, jednak aspekt ten  nie powinien przeważać nad innymi wytycznymi, ważniejsze bowiem jest bezpieczeństwo dziecka niż wygląd i wkomponowywanie się moskitiery w wystrój,
  • sposobem montażu – moskitiera może być nakładana bezpośrednio na łóżeczko bez jakiegokolwiek stelażu, gdy mowa o moskitierze uniwersalnej, z kolei w przypadku moskitiery i baldachimu w jednym mamy do wyboru montaż tkaniny na stelażu przymocowanym do łóżeczka bądź do sufitu, zdecydowanie mniej inwazyjnym sposobem instalacji jest zamontowanie stelażu przy łóżeczku dziecięcym,
  • grubością tkaniny – moskitiery uniwersalne wykonane są z poliestru, baldachimy natomiast z szyfonu, pamiętajmy, że baldachim spełniający funkcję moskitiery nie może być wykonany z grubej i blokującej przepływ powietrza tkaniny, musimy mieć na względzie, że dziecko będzie w całości otoczone tego rodzaju materiałem,
  • łatwością zdejmowania i zakładania moskitiery na łóżeczko – baldachimy można wyłącznie nasunąć na łóżeczko jak zasłonę na oknie, moskitiery uniwersalne zakładane są na łóżeczko od góry przez co wyciąganie dziecka z łóżeczka będzie stanowiło kłopot, na szczęście można spotkać moskitiery uniwersalne z zamkiem błyskawicznym,
  • bezpieczeństwo – stelaż moskitiery musi być zamocowany solidnie i wykazywać się przy tym stabilnością, zainteresujmy się także posiadanymi przez moskitierę atestami i certyfikatami bezpieczeństwa.

Pamiętajmy również, aby upewnić się, że wybrana przez nas moskitiera może być prana. Zwróćmy uwagę także na to czy musi być ona prana ręcznie czy możemy wyczyścić materiał przy pomocy pralki automatycznej.

Czy barwa moskitiery ma znaczenie?

Moskitiery sprzedawane są najczęściej w barwie białej oraz czarnej, chociaż ta druga należy do niezwykłej rzadkości, gdy mowa o siateczkach chroniących przed owadami na łóżeczko.

Każda barwa ma swoje plusy i minusy. Na ciemniejszych moskitierach nie widać kurzu czy plam. Z kolei jasne moskitiery nie fałszują barwy światła, przez co dziecko ma nadal dość jasno w łóżeczku do spania czy w późniejszym czasie do zabawy.

Moskitiery mogą jednak posiadać drobne akcenty, które pozwalają na podkreślenie płci dziecka czy stanowienie atrakcyjnej ozdoby dziecięcego pokoju.

Moskitiera do łóżeczka - colorhills.pl
Jak wybrać najlepszą moskitierę na łóżeczko?

Jak założyć moskitierę na łóżeczko?

Wszystko zależy od tego z jakim rodzajem moskitiery dokładnie mamy do czynienia.

Moskitiery – baldachimy należy nałożyć na specjalnym drut będący jedną z części stelaż. Owy stelaż przykręcamy do łóżeczka dziecięcego bądź do sufitu, a następnie montujemy do niego baldachim wraz z brakującą częścią stelaża.

Moskitier uniwersalne wystarczy nasunąć na łóżeczko, a gumka, którą obszyty jest materiał sprawi, że nie zsunie się ona przypadkowo ze wspomnianego łóżka.

Wady i zalety moskitiery do łóżeczka

Moskitiera chroni dziecko nie tylko przed owadami, ale również kurzem. Jak już powiedzieliśmy, kurz osiada na materiale dzięki czemu dziecko nie ma kontaktu z roztoczami.

Pamiętajmy jednak, aby prać należycie często (czyli minimum raz w miesiącu) moskitierę, a wszystko będzie w porządku. Jeśli mamy do czynienia z nasilonym kurzeniem się to wtedy róbmy to częściej.

Producenci i ceny

Do producentów moskitier na łóżeczka należą firmy takie jak Akuku, Chicco, Silag, Caretero, Alecto czy Jacuś. Ceny zależą głównie od rodzaju i wielkości moskitiery i wahają się od około 10 do 100 złotych.

Opinie

Naszym zdaniem, jak i wielu innych rodziców, moskitiera to doskonały i bardzo prosty sposób na ochronę dziecka przed ugryzieniami, które u niemowlaka mogą być jeszcze bardziej dokuczliwe niż u osoby dorosłej.

A jakie jest Wasze zdanie o moskitierach do łóżeczek dziecięcych?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *